Logo Logo
İşyeri Kurma Engelli Hibe Desteği Miktarı?

İŞKUR’un  yeni iş yeri açmak isteyen engellilere yönelik hibe  desteği miktarı 36.000 TL olmak ile birlikte bu hibenin 2.000 TL ’si  işletme  resmi kuruluşu aşamasında  yapılan  resmi yasal  ve zorunlu giderler içindir. Örneğin  vergi levhası çıkarma işlemleri, ilgili esnaf ve sanatkarlar ve ticaret odası kayıt giderleri yazar kasa alımı vb. Geriye kalan 30.000 ise işletmede üretim ve hizmet amaçlı kullanılan demirbaş, makine, teçhizat ve yazılım(program) alımı içindir. 4000 TL ise işletmenin reklam tabelası tanıtım, afiş, el ilanı vb. ile birlikte su, elektrik ,iletişim ve ısınma giderleri içindir.

Yeni iş yeri açmak isteyen  engelliler  KOSGEB’den 50.000 TL hibe  İŞKUR’dan 36.000tl hibe olmak üzere toplamda 86.000 TL hibe  ve 100.000tl  faizsiz kredi desteği alabilir. Toplamda 86.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi desteği.

Devamını Oku...

Yeni iş yeri kurmak isteyen girişimcilerimiz üsttede  belirtildiği gibi   KOSGEB ve İŞKUR’un engelli  girişimcilere  sağlamış olduğu destek programları kapsamında KOSGEB’in Girişimcilik Desteği ile İŞKUR’un Engelli Yeni İş Yeri açma hibe  desteklerini  birleştirip yeni açmak istediği iş yerine toplamda 86.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alabilir.

Engelli girişimciler aşağıda  belirtilen hibe desteği alma  rehberlerini  satın alıp İŞKUR’Engelli Hibe Desteği ve KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibesini alma  fırsatını yakalaya bilir. Üstelik aracı ve projeci firmalara  gidip  bu firmalara on binlerce lira ücret ödemen ve bu firmalar tarafından dolandırılmadan.

İŞKUR Engelli Yeni İş Yeri Açma  Hibe  Desteği hakkında  bütün ayrıntıları ve hibe  desteği almanın püf noktalarını öğrenmek için  web sitemizde yer alan  İŞKUR Engelli Yeni İş Yeri Açma Hibesini Alma Rehberini ve Engelliler İçin KOSGEB Girişimcilik Desteği ile Hibe Alma Rehberini inceleyiniz.

ÖNEMLİ NOT : Yeni iş yeri kurmak isteyen  engelli girişimcilerimiz için üstte  belirtilen rehberleri aynı anda  almaları onların yararına olacaktır.

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler