Logo Logo
KOSGEB Ne Değildir?

KOSGEB, 1990 yılında kurulmuş Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı bir kamu kuruluşudur.

KOSGEB,bir banka  değildir!

KOSGEB ,çeşitli konu ve alanlarda ülkemizdeki KOBİ, işletme, yatırımcı  ve yeni iş yeri kurmak isteyen  girişimcilere çeşitli destek programları ile hibe ve faizsiz  devlet kredisi  desteği sunar.

KOSGEB HİBESİ; KOSGEB karşılıksız, geri ödemesiz nakit  para  desteği sunar ancak bu destek işletmenin ilgili hibe desteği başvurusu  kapsamında yapmış olduğu-yapacağı- giderleri- içindir. Kosgeb hibe  desteği ile  ev ,araba, iş yeri, arazi ,gayrimenkul satın alamazsınız.

KOSGEB KREDİSİ;KOSGEB kredileri faizsizdir. krediyi kullanan girişimci veya işletme faiz ödemez-örnek 30 ay sonra  geri ödemeli girişimcilik sabit  yatırım desteği 100.000 TL dir.

KOSGEB 2014’te33.815 işletmeye toplamda 348.029.091 TL ,2015’te 351 Milyon 708 Bin TL destek sunarken ,2016 ‘da destek bütçesini % 182 artarak 1 Milyar 236 Milyon 898 Bin TL destek sunarken.2017 yılı bütçesi arttırılmıştır.

KOSGEB bitkisel  yetiştiricilik, hayvansal  yetiştiricilik, sigortacılık, bankacılık … vb. sektörlere  destek sunmaz. bunların dışındaki bir çok sektör kosgeb ‘den hibe ve faizsiz kredi desteği alabilir.

Hangi il veya ilçede olursanız olun mutlaka bulunduğunuz il veya ilçeyi kapsamına  alan  bir KOSGEB Hizmet Müdürlüğü kapsamında işletmenizin ihtiyacı olan  çeşitli KOSGEB hibe ve  kredilerinden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB hibe  ve faizsiz kredi destekleri aracısız ve ücretsiz olarak  verilmektir. KOSGEB Hibe ve Faizsiz Kredi  Desteklerine tek  başınıza , hiç bir  aracı kurum ve şahısa para  ödemeden ulaşa bilirsiniz.

KOSGEB hibe ve kredileri ,çeşitli KOSGEB hibe  ve kredi  alma şart ve koşullarına  bağlıdır yani bu hibe  ve kredileri almak için  birkaç basit  evrak ve işlem  basamağını uygulamalısınız.

KOSGEB hibe  ve faizsiz kredi desteği başvuruları oldukça basittir.Herkes kolayca kendi hibe  başvuru formunu doldura bilir ve hibe başvuru evraklarını oluşturabilir.Bunun için aracı ve proje yazarlarına on binlerce lira ödemenize  gerek yoktur.

2010-2015 yılları arasında yeni iş kuran 23.300 kişiye  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile 400 Milyon TL Hibe Desteği sağlanmıştır. 2016 yılında ise 20 bine yakın girişimciye toplamda 650 Milyonu hibe desteği sunulması planlanmaktadır. Yeni iş yeri açmak isteyen(veya var olan sektörünü değiştirmek isteyen kuru işletmeler ve girişimciler) kolaylıkla KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanabilir. KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında 50.000 TL hibe (karşılıksız  nakit) , 100.000 TL ( 30 ay sonra  geri ödemeli  faizsiz ) kredi desteği sunulmaktadır.

Sizde en hızlı / kolay ve / en doğru yoldan,

Para ve  zamanınızı  çöpe  atmadan,

Aracı ve sözde iş planı (hibe başvuru formu) yazarı firmalara binlerce lira ödemeden,

Hemen / çok  hızlı / kolay ve / en doğru  yoldan,

Girişimcilik Desteği Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile KOSGEB Girişimcilik Desteği hibe ve faizsiz kredi fırsatlarına ulaşabilirsiniz.

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ ARACISIZ HİBE ALMA ÇÖZÜMLERİ

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler