Logo Logo
KOSGEB Nedir?

KOSGEB özellikle  2016 yılında Girişimcilik Desteği ve 2017 yılında,İşletme,KOBİ ve Esnafa sağlamış olduğu 50.000 TL faizsiz kredi desteği ile  adından çokça söz  ettirmiştir.KOSGEB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına  bağlı bir  kamu kuruluşudur. Bu kuruluş bir çok  girişimci ,işletme  ve KOBİ tarafından  KOSGEP, KOSKEK,KOSGEM,GOSGEB,GOSGEP vb. yanlış  telaffuz ve yanlış yazıma  rağmen ,kurumun  tam ve doğru ad ve yazılışı  KOSGEB’tir.

KOSGEB’in açılımı ise Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığıdır. KOSGEB kurulduğu yıl olan 1990’dan bu yana  çeşitli konu ve alanlarda ülkemizdeki KOBİ, işletme, yatırımcı  ve yeni iş yeri kurmak isteyen  girişimcilerin( bay, bayan, genç, engelli, şehit ve gazi yakını) gelişimi ve ekonomiye katkılarını arttırmak için çeşitli hibe  ve sıfır  faizli kredi destekleri sunmaktadır. Bu portalımızda KOSGEB’in Hibe Ve Faizsiz Kredi Desteklerinden olan  KOSGEB Girişimcilik Desteği bütün detayları ile anlatılmakta olup, bu destek programı kapsamında 50.000 TL hibe , 100.000 TL faizsiz kredi desteğine ulaşmanız için ihtiyacınız olan herşey tam ve eksiksiz olarak  yer almaktadır.

Yetişen KOSGEB’den Hibeyi alır…

Devamını Oku...

KOSGEB’in ülkemizdeki KOBİ’lere  sunmuş  olduğu hibe  ve kredi miktarı  her yıl artmakta ve buna paralel  olarak KOSGEB’e hibe veya kredi  desteği başvurusu  yapan işletme sayısı da  artmaktadır. Örneğin KOSGEB 2014 yılı içinde 33.815 işletmeye çeşitli konularda toplamda 348.029.091 TL karşılıksız (hibe ) ve kredi( sıfır  faizli) desteği sunarken,2010-2014 yılları arasından 80 bini aşkın işletme  KOSGEB’in çeşitli hibe ve faizsiz kredi destekleri ile  toplamda 1.2 Milyarlık karşılıksız (hibe ) ve kredi( sıfır  faizli) desteği almıştır.

KOSGEB 2015 yılında çeşitli hibe ve faizsiz kredi destek ( Kredi Faiz Desteği) programları ile KOBİ ve girişimcilerimize yönelik toplamda 351 Milyon 708 Bin TL destek dağıtmıştır.Esnaf, KOBİ ve girişimcilerimiz için her yıl düzenli olarak sunulan KOSGEB hibe ve faizsiz kredi destekleri katlanarak artmaktadır.

2016 yılında KOSGEB’in Destek sunduğu hibe  ve faizsiz  kredi limitleri  artarken buna paralel olarak daha çok işletme  ve KOBİ’nin A’dan Z’ye bütün ihtiyaçlarına  yönelik yeni hibe ve faizsiz  kredi programları KOSGEB tarafından sunulmaya  başlamıştır. 2016 yılında KOSGEB tarafından dağıtılacak Hibe Ve Faizsiz Kredi miktarı % 182 artarak 1 Milyar 236 Milyon 898 Bin TL’ye yükseltilmiştir. 2017 Yılı için ise bu hibe  ve kredi destekleri katlanarak artmıştır.

Hangi il veya ilçede olursanız olun mutlaka  bulunduğunuz  il veya ilçeyi kapsamına  alan  bir KOSGEB Hizmet Müdürlüğü ile sizde işletmenizin ihtiyacı olan  çeşitli giderleriniz için Devletin  KOSGEB kanalı ile sunduğu  hibe ve  kredilerinden yararlanabilir ve KOSGEB’e ilgili  hibe veya kredi  başvurusu için tek başınıza  hiçbir  aracı ve proje yazarı firmaya ihtiyacınız olmadan kolay ve hızlıca başvuru  yapabilirsiniz.KOSGEB hibe ve kredileri ,hibe başvuru form ve evraklarının bizzat işletme  tarafından oluşturulup  KOSGEB’e başvurması ile alınır.

Devamını Oku...

KOSGEB’in bir çok hibe  ve faizsiz  destek programı olmasına  rağmen bu portalda sadece KOSGEB Girişimcilik Desteği bütün ayrıntı ve detayları ile  yer almaktadır. KOSGEB ‘in diğer hibe  ve kredi destekleri  hakkında bilgi almak ve bu hibe  desteklerini almak için aradığınız ihtiyacınız olan her şeye sahip KOSGEPROJE.COM ile  sahip olabilirsiniz

Portalımızda yeni iş yeri kurmak veya kurulu işletmesini kapatıp farklı sektörde yeni bir iş yeri açmak isteyenler için KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında 50.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz  kredi  desteğine nasıl ulaşacakları detayları ile  anlatılıp  bu hibe  desteğine erişiminiz için ihtiyacınız ola  her şey özel olarak  hazırlanmıştır.

‘’2010-2015 yılları arasında yeni iş  kuran 23.300 kişiye  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile 400 Milyon TL Hibe Desteği sağlanmıştır. 2016 yılında hibe  desteği miktarının 650 Milyonu aşması   beklenirken,2017 yılı için bu hibe  desteklerine girişimci ve işletmeler tarafından çok daha yoğun bir  talep vardır.

KOSGEB Destekleri için tabir yerinde ise Yetişen Alır… ‘’

Devamını Oku...

Yeni iş yeri açmak isteyen(veya  var olan sektörünü değiştirmek isteyen kuru işletmeler ve girişimciler) kolaylıkla KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanabilir.KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında 50.000 TL hibe (karşılıksız  nakit) , 100.000 TL ( 30 ay sonra  geri ödemeli  faizsiz ) kredi desteği sunulmaktadır. Bu hibe  desteğine , hemen en  hızlı / kolay  ve / en doğru yoldan ulaşabilmeniz için aradığınız her şey portalımızda  tam  ve eksiksiz  olarak  Aracısız Hibe Alma Çözümleri (Hibe Alma Rehberleri ve T.Hibe Desteği Almış Proje Örnekleri)ile sunulmaktadır.

Sizde  KOSGEB Girişimcilik Desteği ile 50.000 TL hibe , 100.000 TL faizsiz kredi desteğine  erişme konusunda  Aracısız Hibe Alma Çözümlerini  tercih eden binlerce  girişimci  gibi;

En hızlı / Kolay ve / En doğru yoldan ,

Para ve  / Zamanınızı  çöpe  atmadan,

Aracı ve sözde iş planı (hibe başvuru formu) yazarı firmalara binlerce lira ödeyip dolandırılmadan,

Hemen / çok  hızlı/ kolay / en doğru / ve en ekonomik  yoldan KOSGEB Girişimcilik Desteğine ulaşabilirsiniz.

                                              

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler