Logo Logo
Kosgeb Ve Kosgeb Girişimcilik Desteği İçin Dolandırıcılık Uyarısı

Devletimiz her yıl binlerce işletme ve girişimci için çeşitli kurumları ( Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TUBİTAK, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ,TKDK vb. onlarca Yurt İçi ve Yurt Dışı hibe  desteği ) ve destek programları ile hibe ve faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bu hibe ve faizsiz kredi destekleri her yıl artmaktadır. Örneğin KOSGEB 2015 yılında çeşitli hibe ve faizsiz kredi destek ( Kredi Faiz Desteği) programları ile KOBİ ve girişimcilerimize yönelik toplamda 351 Milyon 708 Bin TL destek dağıtmıştır. Esnaf, KOBİ ve girişimcilerimiz için her yıl düzenli olarak sunulan bu hibe ve faizsiz kredi destekleri katlanarak artmaktadır.2016 yılında ise KOSGEB tarafından dağıtılması planlanan bütçe % 182artarak ‘’1 Milyar 236 Milyon 898 Bin TL’’ye yükseltilmiş, 2017 yılı için ise bu destek bütçesi kat be kat arttırılmıştır.

Devamını Oku...

Devlet tarafından KOBİ, işletme, esnaf ve girişimcilerimize sağlanan bu hibe desteklerini duydukça sevinmekteyiz, çünkü ‘’KOBİM kazanırsa ÜLKEM kazanır’’ bunun sımsıkı bilincindeyiz.

Son yıllarda Devletin ilgili kurum ve kuruluşları tarafından sağlanan hibe programları ve bu hibe programları ile işletme, esnaf, KOBİ ve girişimcilere sağlanan hibe desteklerinin artmasına paralel işi bilen bilmeyen herkes işletme danışmanlığı ( KOBİ Danışmanlığı) sektörüne girdi. Sektörde belli bir meslek standardı ve denetimin olmaması vb. sebeplerle hibe dolandırıcılığı aldı başını gitti. Ülke geneli için söylemek gerekirse KOBİ Danışmanlığı sektöründe tabir yerimdeyse at iti, it izine karıştı. Bu olumsuz durum, kaliteli ve alanında gerçek uzman KOBİ Danışmanlarını olumsuz etkilerken bu durumdan en çok işletme ve girişimciler etkilenmekte ve hala yaygın olarak dolandırılmaktadırlar.  Nasıl mı ?

Cep telefonlarına gelen sms’ler ,çağrı merkezleri vb ;

Cep telefonunuza sms geliyor ve merak edip arıyorsunuz. Sanki  çok uluslu bir firmayı arıyormuşsunuz gibi  kurumsal  bir  hava yaratıp, size ‘’olmayan Devlet  desteklerinden olmayan hibe  ve faizsiz kredi desteklerinden  bahsedip cebinizden 350-990 TL   arasından değişen rakamlarda ücretler alıyorlar.’’Sonuç? peki hibe desteği alıyor musunuz? Tabi ki de hayır. Bu vicdansız dolandırıcılar Devletin sunmuş olduğu hibe ve kredi desteklerinden o kadar bi haberdirler ki, hibe nedir faizsiz kredi desteği nedir bile bilmeden size ‘’HİBEKREDİ’’ alacaklarını vaadi veriyorlar. Devlet desteklerinde ‘’Hibekredi’’diye  bir destek yoktur. Ya  hibe  desteği vardır yada  faizsiz kredi desteği.

Hibe dolandırıcıların kullanmış oldukları diğer yöntem ise Çağrı Merkezi Dolandırıcılığıdır. Çeşitli yollar ile işletme ve KOBİ’lerin iletişim ve cep telefonu numaralarını edinen hibe dolandırıcıları, esnafı KOSGEB ismi veya KOSGEB’e yakın bir isimle arayıp ( KOBİ Merkezi, KOBİ Danışmanlık) kendilerini KOSGEB gibi tanıtmakta ve yine üstte de anlatıldığı gibi olmayan Devlet desteklerinden ve olmayan faizsiz kredi desteklerinden bahsedip dosya ve kayıt masrafı adı altıda dolandırıcılık ve haksız kazanç elde etmektedirler.

KOSGEB girişimci, işletme  ve KOBİ’leri dolandırıcıların  tuzağına  düşmemeleri konusunda uyarmakta ve KOSGEB ‘in sunmuş olduğu hibe  ve kredi destekleri için girişimci ve işletmelerin aracı ve proje  başvuru  formu hazırlama  firmalarına  ihtiyacı olmadığını ısrarla söylemektedir.

KOSGEB ‘in konu hakkında yapmış olduğu resmi açıklama ve kamu spotları;

KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında yeni iş yeri kurmak isteyen girişimcilere sunulan hibe desteğinin 30.000 TL ’den 50.000TL’ye faizsiz kredi desteğinin de 70.000 TL’den 100.000 TL ’ye çıkması ile hibe dolandırıcıların yeni hedef kitlesi KOSGEB Girişimcileri olmuştur. KOSGEB’in yapmış olduğu bütün uyarıları rağmen her gün yüzlerce girişimci, yeni iş yeri açma  ve  KOSGEB Girişimcilik Desteğinden  yararlanmak için kendilerini KOSGEB, danışman veya proje  yazarı diye  tanıtan ard niyetli kişi ve kurumlarca ; ‘’Girişimcilik desteği başvurusu, girişimcilik eğitimi başvurusu, girişimcilik sertifikası alma ,KOSGEB Girişimcilik desteği Başvuru Formu hazırlama vb.’’ konularında danışmanlık sunduklarını iddia edip dolandırmaktadır. Oysa KOSGEB’inde ısrarla vurguladığı gibi Girişimcilerin KOSGEB Girişimcilik Desteği Başvuru yapmaları için aracıya ve iş planı yazarına ihtiyaçları yoktur. Herkes çok kolay ve hızlı bir şekilde bu hibe desteklerinden yararlanabilir.

KOSGEB Hibe ve Faizsiz kredi destekleri aracısız verilmektedir aracıya, proje yazarına ihtiyaç yoktur, Herkes KOSGEB Desteklerine bizzat kendi başına müracaat edip kolayca hibe ve faizsiz kredi desteği alabilir.Fakat girişimcilerin bir çoğu KOSGEB Girişimcilik hibe desteğine ulaşmak için aracı ve fırsatçıların tuzağına düşüp 5.000 TL’ye varan  yüksek rakamlara iş planı hazırlama ve danışmanlık ücretleri ödemektedir. Bu hibe desteğini almak için aracı ve Girişimcilik desteği başvuru formu hazırlama firmalarına yüksek ücretler ödemek paranızı çöpe atmakla eş değerdir. KOSGEB ‘in bütün uyarı ve kamu spotlarına rağmen bir çok girişimci yeni iş yeri açarken ne yazık ki boş yere bu fırsatçı ,aracı ve iş planı başvuru formu doldurma firmalarına 2.500-3.500 TL arasında  değişen  rakamlarda ücret ödemektedir.

Devamını Oku...

Peki, yeni iş yeri açarken KOSGEB Girişimcilik desteğinden yararlanmak isteyen girişimciler aracı ve iş planı doldurma firmaların gitmeden, fırsatçı ve sözde danışmanlara binlerce lira ücret ödemeden ‘’KOSGEB Girişimcilik Desteğinden Nasıl En Etkili ve Verimli Bir Şekilde Yararlana Bilir? Girişimciler bu hibe desteğini Nasıl En Hızlı / Kolay Ve Doğru Yoldan Alabileceklerinin Püf Noktalarını ‘’ aracı ve iş planı hazırlama firmalarına gitmeden Nereden? Nasıl Öğrene Bilir? Bu Mümkün Mü?

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik Desteği ile ilgili çevrenizden duyduğunuz veya internetten edinmiş olduğunuz bilgiler ya yanlış yada eksik veya güncelliğini yitirmiştir bu bilgiler ile yola çıkmak yolda kalmak ile eş değerdir. KOSGEB’i arayıp veya bizzat KOSGEB’e gidip bu hibe desteği ile ilgili öğreneceğiniz bilgiler ise ağır mevzuat ve anlaşılması güç bir yönetmelik dilinde olacağı için pek işinize yarayacağı söylenemez. Tam da bu noktada sizin değerli girişimcilerin bu durumunu fırsata çevirmek isteyen aracı ve sözde danışmanlar ‘’Cep telefonu sms’leri, internet reklamları veya çeşitli yöntemler ile sizlerin dikkatini çekip tuzaklarına düşürür ve  cebinizden binlerce lira para alır.’’ Ödeyeceğiniz paranın karşılığında size sunulan danışmanlık hizmeti ile KOSGEB Girişimcilik Hibe desteklerine ulaşıp ulaşmayacağınızda başka bir muamma ve istifhamdır?

Devamını Oku...

Yeni kuracağı iş yerine KOSGEB Girişimcilik Desteği almak için umutları ve azıcık sermayesi olan girişimci ve girişimci adaylarının bu hibe desteğini almak için karşılaştıkları zorlu sürecin üstesinden nasıl gelecektir?. Aracı ve iş planı /proje hazırlama firmalarına binlerce lira ödemeden kolay ve hızlı bir şekilde KOSGEB Girişimcilik Desteklerine ulaşmak mümkün mü?

Evet Mümkün !

Devamını Oku...

Üstelik herkes ama herkes sadece okuma ve yazma bilme şartı ile çok cüzi bir ücret ödeyerek  aracıya, fırsatçıya binlerce lira ödeyip parasını ve zamanını çöpe  atmadan, çok hızlı ve kolay bir şekilde KOSGEB Girişimcilik Desteği erişmek için ihtiyacı olan her şeye sahip olabilir.

Nasıl Mı?

Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile ;

Hibe Alma Çözümleri kapsamında siz değerli KOSGEB Girişimcilerinin bütün ihtiyaçları düşünülerek Hibe Kurtları tarafından özel olarak hazırlanan ‘’ Hibe Alma Rehberleri ‘’ ve kendi iş plan başvuru formunuzu doldururken bakıp örnek alabileceğiniz yüzlerce farklı sektör  ve iş kolu için hazırlanıp ‘’ T.Hibe  Desteği Almış KOSGEB Girişimci Desteği Başvuru Formu Örnekleri ‘’ ile herkes  ama  herkes aracıya, fırsatçıya iş planı yazarına binlerce lira ödemeden çok kolay ve hızlı bir şekilde en doğru ve en ucuz  yoldan çok kolay ve hızlı bir şekilde  KOSGEB Girişimcilik Desteklerine  hemen ulaşabilir ve KOSGEB’den 50.000 TL hibe, 100.000 TL faizsiz kredi desteği alma fırsatlarına tıpkı KOSGEB’in sizden istemiş olduğu  gibi bu hibe  desteğini almak için en doğru yol olan tek başınıza müracaat ederek ulaşa bilirsiniz.

Üstte  belirtilen Aracısız Hibe Alma Çözümleri ile  herkes kendi başına çok hızlı kolay ve en doğru yoldan KOSGEB Girişimcilik Desteklerine ulaşabilir.

Çilekli sevenleri de unutmadık, web sitemizde sizlerin kendi hibe başvurunuzu en hızlı ve doğru yoldan tek başınıza  yapmanız için özel olarak Hibe  Kurtları tarafından  hazırlanan onlarca ‘’KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberleri ‘’ve ‘’T.Hibe  Desteği Almış KOSGEB Girişimci Desteği Başvuru Formu Örneği‘’ olmasına  rağmen çilekli sevenler için  5. Yılımıza özel ,%60 indirim fırsatları ile ‘’Danışmanlık Sözleşmesi ile %100 Kesin  KOSGEB Girişimcilik Desteği Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti‘’ de sunmaktayız. Üstelik size  hibe  desteği alamazsak ödemiş olduğunuz ücret  aynı gün içinde iade edilir.

Devamını Oku...

Aracısız Hibe Alma Çözümleri ve KOSGEB Girişimcilik Desteği hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda belirtilen bölümleri inceleyiniz;

KOSGEB Girişimcilik Desteği Nedir? Kimler Nasıl Bu Hibe Desteğini Alabilir?

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Nedir? Kimler Nasıl Bu Eğitimlere Katıla Bilir?

KOSGEB Girişimcilik Desteği almanın en kolay / en ucuz / ve en doğru yolu Hibe Alma Rehberleri.

Kendi KOSGEB Girişimcilik Desteği iş planı dosyanızı zorlanmadan kolayca ve en doğru şekilde hazırlaya bilmeniz için T.Hibe Desteği Almış KOSGEB Girişimci İş Planı Örnekleri.

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler