Logo Logo
Kosgeb Girişimcilik Desteği ‘’Girişimcilik Kurulu’’

KOSGEB Girişimcilik Desteğinden yararlanmak için Girişimcilik sertifikası alıp başvuru KOSGEB Girişimci Desteği Başvuru Formunu doldurup, ekleri ile birlikte KOSGEB matbu olarak teslim eder.

KOSGEB’e Girişimcilik Desteği  başvuru formunuzu teslim ettiğinizde işletmenizden sorumlu ilgili KOSGEB KOBİ Uzmanının size  soracağı ilk soru ‘’-Başvuru Formunuzu Siz Mi Hazırladınız ?-’’dır.

Bu aşamada başvuru formunu kendi hazırlamayan, başvuru formunu aracı ve iş planı hazırlama firmalarına hazırlatan girişimcilerin başvuru formları en ince ayrıntısına kadar( özellikle proforma fatura veya gerçek faturalarda belirtilen demirbaşlar ve bu demirbaşların güncel piyasa fiyatları) incelenir ve o başvuru formunda muhakkak bir eksik yanlış ve gedik bulunur ve başvuru formundaki ilgili düzeltmelerin yapılması için başvuru formunuz size geri iade edilir. Neden  böyle  bir  durumla  karşılatınız biliyor musunuz? Cevabı oldukça  açık ‘’KOSGEB sizlerin kendi başvuru formunuzu bizzat sizler tarafından doldurulmasını istemektedir. Bu hibe destek programında KOSGEB bizzat girişimci tarafından hazırlanan başvuru formlarına ayrı bir önem ve öncelik tanınmaktadır.’’

Devamını Oku...

İşletmenizden sorumlu KOSGEB KOBİ Uzmanının istemiş olduğu değişlikleri yaptıktan sonra iş planınızda eksik ve yanlış yoksa iş planınız kurulda görüşülmek üzere KOSGEB’de ki diğer dosyalar arasına eklenir ve kurulun toplanmasını beklersiniz. Genel olarak her 30 dosyada bir KOSGEB Girişimcilik Kurulu toplanır, yani siz iş planı dosyanızı KOSGEB’e sunduğunuzda sizden önce 30’a  yakın dosya  varsa 1  hafta içinde kurul toplana bilir veya sizin dosyanız ilk 5  KOSGEB Girişimci dosyası içinde ise  toplam dosya sayısının 30 olmasın  beklemelisiniz. Bu da ortalama 3 hafta ile 4 hafta olabilir.( Bazen 1,5 ay bile bulabilir.)

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik kurulu toplanmadan 1 hafta kadar önce KOSGEB’de işletmenizden sorumlu ilgili KOBİ Uzmanı sizi arar ‘’ haftaya şu gün şu saatte KOSGEB Kurulunuz var’’ diye size iletir ve sizi KOSGEB Kuruluna davet eder. Belirtilen gün ve saatte KOSGEB’e gidiniz.

KOSGEB Girişimcilik Desteği Kurulunda bulunduğunuz ilin KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü ile çevre illerdeki Hizmet Merkezi Müdürleri ile birlikte KOSGEB KOBİ Uzmanları yer alır. KOSGEB Kurulunda kurul üyelerinde size sorulacak olan sorulardan ilki, üstte  belirtilen ve KOSGEB KOBİ Uzmanınızın size  sorduğu ‘’İş Planınızı(başvuru formunuzu)  Siz Mi Doldurdunuz ?’’ dur. Lütfen bu aşamada kesinlikle yanıltıcı bilgi vermeyiniz çünkü iş planının sizin tarafınızdan doldurulup doldurulmadığı son derece açıktır.

Devamını Oku...

.Sizce neden gerek KOSGEB KOBİ Uzmanınız gerekse KOSGEB Girişimcilik Kurulu Üyeleri tarafından size ısrarla sorulan soru ‘’ KOSGEB İş Planınızı Siz Mi Doldurdunuz ? ‘’Dur. Cevabı son derece açık KOSGEB Girişimcilerin kendi iş planı başvuru formlarının bizzat başvuru yapan girişimci tarafından doldurulmasını istemektedir. Girişimcilik Desteği Uygulama Usul ve Esaslarda ‘’ girişimciler  kendi iş planlarını kendileri  hazırlamalıdır’’böyle bir  madde yok ancak , KOSGEB’in yapmış olduğu uyarı ve kamu spotları kesinlikle bu yöndedir.’’KOSGEB Destekleri aracısız ve danışmansız olarak verilmektedir. Boş yere aracı ve sözde danışman firmalara iş planı veya proje hazırlatmak için ücret ödemeyin. Girişimciler kendi iş planı başvuru formlarını kendileri doldurmalıdır.’’

KOSGEB Girişimcilik Kurulunda bizzat sizin tarafınızdan hazırlanan 10-15 sayfalık bir iş planı, aracı ve iş planı yazarı firmalara hazırlattığınız ( ve üstüne birde tomarla para verdiğiniz )30-40 sayfalık bir iş planına göre Girişimcilik Desteği almaya daha çok adaydır. ‘’Çünkü KOSGEB sizin kendi işiniz ve iş fikriniz için ne kadar çaba sarf ettiğinizi görmek istemektedir. 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği için sizin ilk ve en önemli çabanız kendi iş planınızı kendiniz hazırlamanızdır.KOSGEB bu çabayı görmek ister. Bu sebeple aracı ve iş planı yazarı firmalara doldurttuğunuz iş planları için destek almak genelde zor olabilir.( destek alınsa bile demirbaş fiyatlarınız revize edilir düşürülür vb. birçok olumsuz durumla karşılaşa bilirsiniz )’’

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik kurulundan çıktında sonra iş planınızın hibe desteği alıp almadığı size telefon veya posta yolu ile bildirilir. İş Planınız onaylanmış ise belirli bir süre içinde KOSGEB’e  gidip taahhütname imzalamalısınız, aksi  halde desteğiniz onaylanmış olsa bile destek alma  hakkınızı kaybede bilirsiniz.

Aracı ve iş planı başvuru formu doldurma firmalarına binlerce lira ödemen sizde KOSGEB Girişimcilik desteğine KOSGEB’in sizden istemiş olduğu şekilde bizzat başvurarak en doğru yoldan başvuru yapmak ve yeni açacağınız iş yeri için hibe desteği almak için ihtiyacınız olan her şey web sitemizde tam eksiksiz olarak yer almaktadır. Üstelik araba alıyormuş gibi yüksel bedeller ödemeden.

Devamını Oku...

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler