Logo Logo
Kosgeb Girişimcileri İçin Devletin Sunduğu Diğer Hibeler Ne Zaman Ve Hangi Sıra İle Alınır?

KOSGEB Girişimcilik Desteği programı ile yeni iş yerini kuran  ve ilk  Devlet desteği olarak KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz  kredi desteğinden yararlanan işletmeler için diğer  Devlet destekleri de tıpkı KOSGEB Girişimcilik Desteğini almak  gibi kolay ve oldukça  basittir.

A)KOSGEB Girişimcilik Desteği ile iş yeri kuran girişimciler istedikleri zaman kolaylıkla KOSGEB’in Genel Destek Programından çeşitli ihtiyaçları için;

-İşletmeniz için yurt içi fuarlara katılmak istiyorsanız 45.000 TL ye kadar hibe desteği.

-İşletmenizde istihdam etmek istediğiniz en az yüksek okul ve daha üstü öğrenim derecesinde sahip personel ihtiyaçlarınız için 50.000 TL ’ye  kadar hibe desteği.

-İşletmenizin internet reklamları ve katalog ihtiyacı gibi tanıtım giderleriniz için 25.000 TL ye  kadar hibe desteği.

-İşletmeniz için yurt dışı iş gezileriniz için 20.000 TL ’ye kadar hibe desteği

-Eşleştirme giderleriniz için 30.000 TL ye kadar hibe desteği

-Danışmanlık giderleriniz için 22.500 TL ye kadar hibe desteği

-Eğitim giderleriniz için 20.000 TL ye kadar hibe desteği

-Enerji verimliliği giderleriniz için 75.000 TL ye kadar hibe desteği

-Tasarım giderleriniz için 22.500 TL ye kadar hibe desteği

-Sınai ve mülkiyet hakları giderleriniz için 30.000 TL ye kadar hibe desteği

-Belgelendirme giderleriniz için 30.000 TL ye kadar hibe desteği

-Test analiz ve kalibrasyon giderleriniz için 30.000 TL ye kadar hibe desteği

-Bağımsız denetim giderleriniz için 15.000 TL ye kadar hibe desteği

Üstte belirtilen işletme giderleriniz için toplamda 470.000 TL’ye kadar olan bu küçük fakat etkili hibe desteklerini almanız mümkündür. Üstelik bu hibe destekleri için müracaatlar son derece basit olmakla birlikte 1-2 sayfalık başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.Bakınız ‘’KOSGEB Genel Destek Programı.’’

B) İşletmesinde yeni bir ürün ve hizmet üretimine yönelik olarak araştırma ve geliştirme yapan(veya yapmak isteyen ) girişimciler için;

‘’KOSGEB ARGE ve İnovasyon Programı’’ kapsamında KOSGEB’ten 450.000 TL hibe, 300.000 TL faizsiz kredi desteği alabilir. Bu program kapsamında ortaya çıkan yeni ürün veya hizmetinizin ticarileştirilmesi için yine KOSGEB’ten ‘’KOSGEB Endüstriyel Uygulama Destek Programından’’ 318.000 TL hibe, 500.000 TL   faizsiz kredi desteği alabilirsiniz.

NOT: İşletmesinde yeni ürün imalatı veya yeni hizmetler için süreç iyileştirmeye yönelik araştırma çalışması yapmak isteyen işletmeler ‘’TUBİTAK ARGE Hibe Destekleri’’, Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı’nın ‘’Tekno yatırım’’ ‘’SANTEZ’’ hibe desteklerinden de  yararlanabilir. Aynı zamanda Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı ‘’Teknopazar ‘’ hibe destekleri ile de reklam, tanıtım ve belgelendirme desteği almanız mümkün.

C) İşletmenizin kurumsallaşması ve markalaşmasına yönelik işletme ihtiyaçlarınız için;

‘’KOSGEB KOBİ Proje Destek’’ ve işletmenizin personel, yazlım, tanıtım ve makine ihtiyaçlarına yönelik 300.000 TL hibe 700.000 TL   faizsiz kredi desteği sunulur.

İşletmeniz için yeni makine alımı , kapasite arttırma ,ürün çeşitliği vb. buna bağlı olarak personel, pazarlama  satış ve işletmenin çeşitli departmanlarını güçlendirmeye yönelik işlete ihtiyaçlarınız için 250.000- 1.000.000 TL ’ye kadar hibe desteği ‘’Kalkınma Ajansıları’’ tarafından sağlanmaktadır.

D) Tarım Hayvancılık vb.Kırsal Kalkınma Yatımlarınız için;

KOSGEB genel olarak bitkisel ve hayvansal yetiştiriciliğe destek sunmaz. KOSGEB Girişimcilik Desteği ile iş yeri açan girişimciler şirket unvanlarına  daha sonra bahsi geçen bitkisel ve hayvansal yetiştiricilikle ilgili unvanları ekleyip ( tabi ltd şti olmaları  durumunda)  süt  besiciliği, et  besiciliği, süt ve süt ürünleri işleme  tesisi, et ve et ürünleri işleme tesisi, meyve ve sebze  yetiştiriciliği, meyve ve sebze işleme  paketleme tesisi veya kırsal turizm kapsamında çeşitli lokasyonlarda kırsal turizm yatırımları için hibe veya faizsiz Devlet kredisi desteği alabilirler.

Girişimciler aynı zamanda İşletmelerinin öz tüketimine yönelik veya enerji üretimine yönelik olarak çeşitli  Devlet desteklerinden yararlanabilir. Genel olarak tarım  hayvancılık ve kırsal kalkınma  konularında ülkemizde  hibe desteği sunan kurumların başında ‘’Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın KKYDP Destekleri’’, ‘’TKDK Hibe Destekleri’’ veya ‘’DAP’’, ‘’GAP’’ ,‘’KOP’’, ‘’DOKAP’’  hibe  desteklerinden yararlanabilir.

KOSGEB Girişimcilik Desteği hibe ve faizsiz kredi desteği fırsatlarını öğrenmek için tıklayınız.

KOSGEB’in diğer hibe ve  faizsiz  kredi destekleri ve bu hibe destekleri için sizlere sunulan Aracısız Hibe Alma Çözümlerini hemen görmek için WWW.KOSGEPROJE.COM ’u ziyaret ediniz

Girişimciler,KOBİ ve İşletmeler için sunulan diğer Yurt İçi Ve Yurt Dışı Hibe Destekleri ve bu hibe destekleri için sizlere sunulan Aracısız Hibe Alma Çözümlerini hemen görmek için WWW.PROJEORNEGİ.COM’u ziyaret ediniz.

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler